BETON TEMİZLEYİCİLER > SUPER BLUE™ BETON YENİLEYİCİ

ÜRÜN TANIMI
SUPER BLUE, ham hidroklorik asitin tehlikelerine ve dumanlarına katlanmaya gerek kalmadan kireç birikimlerini , pası, pullanmaları, harcı, yosunları ve çamur lekelerini betonun içinden ve yüzeyinden çözerek çıkartan bir nüfüz edici beton temizleyici ve yenileyicidir. Bu ürün asit lekelerinin tepkimeleri ve nüfuzuna karşı betonun hazırlanması işlevini üstlenmiştir. Püskürtülen dokunun ve örtücü katmanların da daha iyi yapışmasına yardımcı olur.

NASIL KULLANILIR
Uygulama yapmak için polietilen veya benzer püskürtücüler ve kovaların kullanılması önerilmektedir. Naylon fırça kullanmayınız.
1. Boya veya toprak türüne bağlı olmak üzere SUPER BLUE ya saf olarak ya da 1 e 3 oranında su ile karıştırılarak kullanılır.
2. SUPER BLUE yu fırça, püskürtücü aracılığı veya daldırma yöntemi ile uygulayın. Püskürtücünüzde çok büyük delikli bir püskürtme memesi seçmek sureti ile hem oluşan likit zerrelerinin ciğerlere çekilmesine hem de aşırı püskürtme yapılmasına engel olursunuz.
3. Birkaç dakika süre ile iyice içine çekmesini bekleyin. Kalın toprak veya boyaları sert bir süpürge ile karıştırıp kazıyın ve daha sonra su ile durulayın.Bazı lekelerin giderilmesi için işlemin yinelenmesi gerekebilir.

YARARLARI
- Hidroklorik asit için güvenli bir ikame malzeme olanağı oluşturur. SUPER BLUE hidroklorik asidin boğucu ve aşındırıcı duman çıkardığı iç mekanlarda dahi sert ve tahriş edici duman çıkarmaz.
- Betonu yakmaz. SUPER BLUE zor lekelerde saf olarak kullanılırken yüzeylerde bozulmaya neden olmaz veya betonun asit ile boyanmasını engellemez.
- Metallerin pek çoğuna zararlı etkisi yoktur. Bu işlemler sırasında en sık karşılacağımız metaller çelik veya alüminyumdur. Bu iki metale zarar verme konusunda ise SUPER BLUE büyük ölçüde baskılanmıştır. Bakır ve pirinç metalleri parlatır ancak yıkanıp metallerden ayrıldığında paslanma yapmaz. Magnezyum, galvanizli metaller veya paslanmaz çelik üzerinde kullanılmamalıdır. Üzerinde SUPER BLUE kullanmayı düşündğünüz plastik levhaları önce bir test etmelisiniz.

ÖZELLİKLERİ VE DEPOLANMASI
Tipi : Nüfüz edebilen asidik deterjan yenileyici.
Renkler : Mavi.
Koku : Hoş.
Yanıcılık : Alev almaz.
Bileşimi : Biyolojik olarak indirgenilebilen yüzey-aktif maddeler, inhibitörler ve asidik yenileyici ikinci dozlar.
Depolama : Kendi orijinal saklama kabı içinde hiçbir etki kaybı olmaksızın bir yıla kadar dayanıklıdır.

UYARI
Gözler için aşındırıcı etkisi olup deriyi tahriş edebilir. En iyi korunma için koruyucu elbise kullanılması ve eldiven takılması her zaman için önerilir.