BETON BOYALARI > Enviro Beton Boyaları

ÜRÜN TANIMI
ENVIRO BOYALARI beton yüzeyine nüfuz ederek her muhtelif betonun yüzey görünümünü zenginleştiren, uzun süre dayanabilen, parlak-canlı ve UV ışınlarına dayanabilecek bir yapı kazandıran, su bazlı, asit içermeyen kimyasal olarak bağlanmış boyalardır.
ENVIRO BOYALARI her muhtelif temiz, kürünü almış beton veya çimento sıvalı yüzeylere uygulanabilir. Bir kez kuruduktan ve verniklendikten sonra uygulanan muhtelif renkler kalıcı bir güzellik olarak betonun bir parçası durumuna gelmektedir.

NASIL KULLANILIR
1. Beton yüzeyini her muhtelif sıva ve yüzey kaplama maddelerinden,yağ, gres veya kir lekelerinden arınmış olacak biçimde temizleyin.
2. Kendi seçeceğiniz renkteki bir boyayı gene kendi seçiminiz olan bir yöntemle fırça, sünger veya plastik püskürtücü ile uygulayın. Aşırı miktarda kullanmayın ve çamurlaşmamasına dikkat edin.
3. Yüzeyin iyice kurumasını bekleyin. Kuruma süresi çevre nem oranına ve yüzey koşullarına bağlı olmak üzere değişiklik gösterebilir.
4. Renkleri zenginleştirmek ve yüzeyi korumak için vernik katı sürün.

YARARLARI
- UV dengelidir : Enviro Boyaları bir kez kuruyup verniklendikten sonra yıllar boyu hava koşulları ve güneş ışınlarına karşı dengeli olarak kalırlar.
- Geniş bir renk yelpazesi : Enviro Boyaları farklı sulandırma oranlarında ve karışımlarda kullanıldığında çıplak beton yüzeylerde verilmek istenen her muhtelif görünüm ve etkiyi sağlayabilecek sayısız renkler ve renk tonları oluşturabilirler. Bu söylediğimiz gerçek siyah ve gerçek beyazı da içerir.
- Uygulama kolaylığı : Enviro Boyaları nötralizasyon veya emek yoğun silme çabaları gerektirmez. Bir kez kuruduktan sonra artık kolayca verniklenebilirler. Böylece işçiliğin yarısından tasarruf edilmiş olur.
- Ekonomiktir : Bir litre boya ile yaklaşık 5 m2 alan boyanabilir ve genel olarak bir kat boya da yeterli olmaktadır.

ÖZELLİKLERİ VE DEPOLANMASI
Tipi : Asit içermeyen polimer bağlayıcılı beton boyası.
Renkler : Muhtelif.
Koku : Hafif.
Yanıcılık : Alev almaz
Bileşimi : Su kıvamında geçirgen polimer bağlayıcı içinde muhtelif UV ye dayanıklı boya maddeleri.
Depolama : Kendi orijinal saklama kabı içinde hiçbir etki kaybı olmaksızın bir yıla kadar dayanıklıdır.

UYARI
Boya ile çalışırken koruyucu gözlük ve kimyasal etkilere dayanıklı eldiven kullanınız. Göz veya deri ile temasından kaçınınız.