BETON BOYALARI > Kokomo Acid Stain Boyaları

ÜRÜN TANIMI
KOKOMO 2 X BETON BOYALARI doğanın maden cevherlerinde sergilediği zengin ve canlı renkler benzerlerini yaratabilmek için beton yüzeyden iyice içeri sızarak beton ile tepkimeye giren, organik olmayan, asit esaslı ve konsantre bir boya serisidir.
Kokomo 2X boyaları temiz, donmuş beton veya çimento sıvalı her muhtelif yüzeye uygulanabilir ve tepkimesi ve kuruması için bırakılır. Bir kez yıkanıp verniklendikten sonra uygulanan tüm renkler kalıcı bir güzellik oluşturararak betonun bir parçası durumuna gelirler.

NASIL KULLANILIR
1.Beton yüzeyini her muhtelif sıva ve yüzey kaplama maddelerinden,yağ, gres veya kir lekelerinden arınmış olacak biçimde temizleyin. Karşılaştığınız sorunun türüne göre Citra Pro, Citra Peel ve/veya SuperBlue kullanın.
2.Sulandırılmış boyayı kendi seçiminiz olan bir renkte ve yöntemle asit fırçası, sünger veya plastik püskürtücü ile uygulayın.
3.Yüzeyin iyice kurumasını bekleyin. Kuruma süresi çevre nem oranına ve yüzey koşullarına bağlı olmak üzere değişiklik gösterebilir. Daha sonra da kalıntıları ya yıkayın ya da nemli olarak silin. EZ Nötralize Edici kullanın. Durulayın.
4.Yüzeyin tekrar kurmasını bekleyin ve rengi canlandırmak ve yüzeyi korumak için PERMA KleerKoat vernik uygulayın.
5.İç mekanlarda EzGlo Cila sürün.

YARARLARI
- Ekonomiktir : Kokomo 2X boyaları doğrudan kullanılabildiği gibi su ile 1 e 1 oranında da karıştırılabilir.Bir litre sulandırılmış boya ile yaklaşık 16 m2 ve sulandırılmamış boya ile de yaklaşık 8 m2 alan boyanabilir.
-UV dengelidir : Kokomo 2X boyaları bir kez kuruyup verniklendikten sonra yıllar boyu hava koşulları ve güneş ışınlarına karşı dengeli olarak kalırlar.
- Geniş bir renk yelpazesi : Kokomo 2X boyaları farklı sulandırma oranlarında ve karışımlarda kullanıldığında çıplak beton yüzeylerde verilmek istenen her muhtelif görünüm ve etkiyi sağlayabilecek sayısız renkler ve renk tonları oluşturabilirler.

ÖZELLİKLERİ VE DEPOLANMASI
Tipi : Reaktif asit bazlı beton boyası.
Renkler : Muhtelif.
Koku : Hafif keskin.
Yanıcılık : Alev almaz
Bileşimi : Su kıvamında asit baz içinde muhtelif metalik maddeler.
Depolama : Kendi orijinal saklama kabı içinde hiçbir etki kaybı olmaksızın bir yıla kadar dayanıklıdır.

UYARI
Boya ile çalışırken koruyucu gözlük ve kimyasal etkilere dayanıklı eldiven kullanınız. Göz veya deri ile temasından kaçınınız.